Gra miejska „Spacer po wczoraj”

Rozpoczyna się nowy rok akademicki, a wraz z nim inaugurujemy nowe działania w ramach projektu Living Laboratory (LivingLab) prowadzonego przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych (PJATK). Jego celem jest prowadzenie badań nad procesamii poznawczymi i psycho-społecznymi towarzyszącymi starzeniu się. Jednym z jego głównych wątków jest korzystanie przez seniorów z nowoczesnych technologii, które w coraz większej mierze stanowią podstawę funkcjonowania współczesnych społeczeństw.

Pierwszym wydarzeniem nadchodzącej jesieni zaplanowanym z myślą o wprowadzaniu osób starszych w świat nowoczesnych technologii będzie gra miejska “Spacer po wczoraj” towarzysząca Warszawskiemu Tygodniowi Seniora. Pilotażowa gra odbędzie się 4 października w okolicach MDM. Wezmą w niej udział dwuosobowe drużyny złożone z zaproszonych seniorów i ich młodszych partnerów. Wyposażone w tablety pary wyruszą na misję ratowania stolicy przed złowrogim doktorem von Gesternem. Będą rozwiązywać zagadki, uczyć się nowych rzeczy i  wspominać czasy PRL-u.

 Gra “Spacer po wczoraj” zostanie też zaprezentowana na spotkaniu międzynarodowej sieci współpracy AFE-INNOVNET skupiającej instytucje i organizacje działające na rzecz rozwijania rozwiązań przyjaznych seniorom. Spotkanie to, współorganizowane przez miasto stołeczne Warszawa, odbędzie się 8 października w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Posted in Bez kategorii and tagged , , .